Новини‎ > ‎

Звернення до фонду К. Кондакова від екологічних організацій України

опубліковано 16 лип. 2013 р., 01:45 Єфімов Сергій   [ оновлено 13 серп. 2013 р., 15:25 ]


Звернення до фонду К. Кондакова від екологічних організацій України

Вітаємо, пане Костянтине!


Ми отримали від Вас пропозицію взяти участь у флешмобі за здоровий спосіб життя та вегетаріанство, любов до планети і природи. Ми розділяємо Ваше бажання донести до загалу важливі ідеї через цей чудовий, творчий проект.


Після перегляду партнерів фонду http://kondakov.ua/partner_fond ми помітили розбіжності позиціонування фонду щодо запропонованого проекту і етичного ставлення до природи та тварин. Акцентуємо увагу, що серед партнерів фонду знаходиться відомий порушник прав людей і тварин - дельфінарій “Немо” http://nemokiev.com/ - який, незважаючи на численні порушення умов утримання дельфінів – занесених до Червоної книги України морських ссавців, використання яких в комерційних цілях заборонене й суперечить їх природним потребам – продовжує свою діяльність. Дельфінарій “Немо” є також порушником прав і свобод людей на вільні мирні демонстрації та забруднювачем міста Києва нелегальною рекламою.


Основною метою ферми http://www.ostrich.com.ua/ru/fermerskaya-korzina є вирощування страусів для їх вбивства, продажу і реалізації продуктів тваринного походження. Ще 3 партнери (http://oceanarium.kiev.ua/ , http://pony-club.com.ua/loshadi, http://zoo.kiev.ua/) експлуатують тварин у комерційних цілях. Такий підхід до вирощування і утримання тварин не має нічого спільного з вегетаріанством і ідеологією руху за права тварин. Крім того, тваринництво робить значний внесок у збільшення обсягу викидів парникових газів в атмосферу і прискорює зміну клімату, що є світовою гуманітарною проблемою, яку неможливо ігнорувати.


Ми пропонуємо Вам відмовитись від партнерства з цими та подібними підприємцями, діяльність яких суперечить Вашій місії - “діяльність, спрямована на видалення причин, які стоять за актуальними проблемами суспільства”.

На жаль, ситуація викладена вище, наразі не дає нам можливості співпрацювати з Вами по даному проекту. Просимо переглянути наші побажання і більш свідомо підійти до партнерства з подібними підприємцями, метою яких є надання комерційних послуг за рахунок експлуатації, вбивства та жорстокого поводження з тваринами, забруднення довкілля та порушення прав людей.


До листа приєднуються:

Морква-Клуб - мережа екоактивістів http://www.morkva-club.org.ua
Всесвітній рух "ЕКО-КУЛЬТУРА" в Україні
http://www.cooperateforlife.org/
Українська молодіжна кліматична асоціація
http://world.350.org/ukraine/umka/
Рух “Бери і роби” http://take-and-make.org.ua/
Інформаційний центр зі зміни клімату
http://www.climateinfo.org.ua/
Earth Citizens for Conscious Media (Громадяни Землі за свідомі медіа)
http://earthcitizenscm.net

Веганохулігано - веган спільнота http://veganohooligano.com.ua/

Національний екологічний центр України necu.org.ua
Спілка вільних журналістів “Природа над усе”
http://nature-first.info/

Лист-Відповідь Фонду

Вітаємо Вас, шановні представники екологічних організацій України.

Дякуємо Вам за увагу, приділену діяльності нашого Фонду та за небайдуже ставлення до проблем сучасного українського суспільства. Приклад принциповості, активної життєвої позиції та відповідального ставлення до оточуючих, який ви демонструєте, повинен стати орієнтиром для інших інститутів громадянського суспільства в нашій країні.

Ми уважно вивчили зауваження, які ви виклали у відкритому зверненні до Фонду. Так, Благодійний фонд Костянтина Кондакова проводив благодійні заходи спільно з такими організаціями, як Київський дельфінарій «Немо», Ясногородська страусина ферма, Океанаріум «Морська казка», «Поні-клуб» та Київський зоопарк. Багато дітей з багатодітних родин та дитячих будинків мріяли побачити справжніх дельфінів, страусів та коней, і Фонд зміг здійснити ці дитячі мрії. Запевняємо вас в тому, що ми ні в якому разі не підтримуємо експлуатацію та недбайливе ставлення до тварин у комерційних цілях. Всі наші проекти, в яких приймають участь тварини, спрямовані тільки на розвиток дітей, на популяризацію дбайливого та бережливого ставлення до природи та тваринного світу.

Спеціалісти нашого Фонду, дитячі психологи та педагоги впевненні в тому, що безпосереднє спілкування дітей з тваринами має великий терапевтичний та розвиваючий ефект. Одним із завдань Благодійного фонду Костянтина Кондакова є допомога тим дітям, які з тих або інших причин обділені батьківським піклуванням та увагою дорослих. Участь цих дітей у пізнавальних програмах Фонду та спілкування з представниками тваринного світу дозволяє розвивати в дітях цінності гуманізму, дбайливого ставлення та щирої любові до тварин. Ми впевнені, що ті позитивні емоції, ті усміхнені та щасливі дитячі обличчя, які ми неодноразово спостерігали на наших заходах – це найкращий доказ ефективності проведених спільно з тваринами заходів.

Врахувавши Ваші побажання, ми переглянули склад наших партнерських організацій.

Звертаємось до вас з пропозицією прийняти участь в нашому заході - соціальному флешмобі «VEGANOVILL», який відбуватиметься 27 липня 2013 року, в Києві (Парк ім. Т.Г. Шевченка). Ми впевнені, що спільними зусиллями, спрямованими на популяризацію в Україні цінностей здорового та відповідального способу життя, ідей вегетаріанства та дбайливого ставлення до тварин, наші організації зможуть досягти великих успіхів та змінити цей світ на краще.
Благодійний фонд Костянтина Кондакова вдячний вам за вашу діяльність та підтримує екологічний рух України.

З повагою,
колектив фонду та
президент Правління
Благодійного фонду Костянтина Кондакова
Наталія Колісник


    Враховуючи відповідь фонду ми задоволені, тим що наши умови були виконані, продовжуватимемо пильно слідкувати і надалі за їх роботою.