Новини‎ > ‎

Табір захисників прав тварин

опубліковано 22 вер. 2014 р., 13:59 Єфімов Сергій   [ оновлено 26 вер. 2014 р., 08:15 ]


Пост реліз з табору захисників прав тварин 28-31.08.2014

Пост реліз з табору захисників прав тварин 28-31.08.2014

В сучасних умовах технократичного світу, коли моральність людей переступає через цінності всіх живих істот, ми - люди, яким це небайдуже, цілеспрямовано створюємо підґрунтя для інформаційного спротиву, рішучих вчинків і натхнення однодумців.


Черговим простором для об'єднання думок і дій став перший Табір Захисників Прав Тварин, що відбувся в кінці серпня на території еко-центру "Юшки", Кагарлицького р-ну. Київської обл.
Сумнівів щодо місця проведення не виникло, завдяки давнім і дружнім відносинам мешканців еко-центру зі спільнотою Морква-Клубу. Окрім того, в “Юшках” діє перший в україні Притулок для Корів, метою якого є викуп тварин, що утримуються задля подальшого забою, і надання їм довічного прихистку без експлуатації з боку людини.
Майстри діючого на базі еко-центру Юшки провели ряд дискусій і майстер-класів на тему екологічного будівництва, під час яких учасники, власними р̶у̶к̶а̶м̶и ногами вчилися зводити дім, стопами замішуючи саман.

Програма табору була насичена презентаціями доповідачей, що на власному досвіді пережили  
розпач, конфронтацію, біль, якою перенасичені страждання тварин, що  антропоцентричний розвиток суспільства приносить з своїм "прогресом". Ці емоції підштовхнули спікерів продовжувати свою інформаційну та практичну діяльність в рамках захисту прав тварин.

Основною метою інформаційної складової табору було досягти спільного розуміння прав тварин, тому акцент робився на дослідженні теорії. Для цього був запрошений спікер з Москви, Олексій Шульга, засновник приватної юридичної практики Юриспруденція для ВеганівВін висвітлив зоозахисний контекст теорії Аболіціонізму і тезисно арґументував, чому веганський спосіб життя - це шлях від антропоцентризму до біоцентризму, і що видовій дискримінації немає місця в морально зростаючому світі. 
Лекція доступна тут

За вечірнім багаттям, оповідь продовжив Олег Андрос (Київ) іcторією прояву радикальної природоохорони у світовому суспільстві, а зокрема в літературі. Серед прикладів книг, знайомих кожному еко-активісту: “Сповідь еко-воїна” та “Екотаж” від ідеолога легендарного руху “Земля передусім!” Дейва Формена, “Банда гайкового ключа” від теоретика “екотажу” Едварда Еббі.

Перелік книг доповнив заступник голови НЕЦУ, Олексій Василюк
“Уолден, або Життя у Лісі” Генрі Торо та “Безмовна весна” Рейчл Карсон. 

Книги доступні англійською та російською мовами. В нашій бібліотеці.

Окрім того, Олексій навів приклади методи ненасильницького спротиву вирубці лісу, котрі може використовувати будь-який охочий. 
Повна версія доступна тут 


Інна Корсун з Хмельницького, координатор 4-го кліматичного форуму Енергія Змін, допомогла нам розібратись у тому, що таке проект, які стадії він має, що долається на шляху до втілення і які навички планування є найефективнішими.


В рамках теми практичного захисту прав тварин, відбулася презентація про досвід успішних проектів співпраці зі ЗМІ від координатора зоозахисної діяльноті НЕЦУ, Наталі Вишневської (Львів).
Фрагмент доповіді


Також, своїм досвідом в зоозахисних проектах поділилась Катерина Полянська (Київ), розповівши про захист диких тварин, кампанію проти дельфінаріїв та цирків, Мар'яна Ступак (Дніпродзержинськ) про участь в польскому анти-хутряному русі Відкриті Клітки, успішними акціями в Грузії та власними ініціативами порятунку безпритульних котів та собак.

Серед основних ідей табору провідною була задача об'єднати існуючих активістів, навчити їх об'єднуватися заради спільних проектів, побачити шляхи вирішення ситуацій та створювати в конструктивному симбіозі реалізацію проектів.

За результатом відкритого голосування, 1080 грн, зібрані учасниками Табору, розподілено навпіл між еко-центром Юшки (на будівництво Притулку для Корів) і для допомоги тваринам, що постраждали в результаті бойових дій на сході України.

Активісти започаткували збір фінансових коштів на викуп корів, бичків та (незабаром) коней для їх подальшого переселення до еко-центру. Деталі та реквізити на сторінці Притулку

Фіналом табору захисників прав тварин стало вперше в Україні підписання декларації прав тварин. 
та Анною КуліченкоМи вдячні кожному, хто вклав свої зусилля щоб 1й табір захисників тварин відбувся і відкрив новий аркуш історії розвитку руху за права тварин в Україні.
Чекаємо вже скоро в наступних таборах!