Новини‎ > ‎

Наш дім Море - Звіт з акції

опубліковано 23 лип. 2016 р., 12:18 Єфімов Сергій   [ оновлено 9 серп. 2016 р., 23:38 ]

“Дельфінів сприймають як рожевих та пухнастих, а це серйозна тварина. Вони хижаки. Є прислів'я: ще не відомо скільки людей дельфіни відштовхували подалі від берега.”

Катерина Полянська, еколог, експерт молодіжного відділення Національного екологічного центру України.

23 липня о 14:00 на Михайлівській площі (Київ, Україна) відбулася театралізована акція “Наш дім море”, присвячена Всесвітньому дню дельфінів та китів.

Організатори (Міла Луцюк, Ольга Новак, Ніна Семчишин, Рішка Палкіна, Елена Манзій) окреслили такі цілі акції:
1. Привернути увагу громадськості до порушення прав дельфінів та китоподібних, гарантованих однойменною декларацією, а також порушення закону України про умови утримання дельфінів у неволі.
2. Розповсюдити серед населення інформацію про жорстоке поводження з дельфінами у розважальних закладах та про Декларацію прав китоподібних та дельфінів, чим створити критичну масу людей - противників дельфінаріїв.
3. Зменшити дохід дельфінаріїв, домогтися їх закриття та реабілітації дельфінів у середовищі, максимально наближеному до природного.

4. Виступити єдиним зоозахисним фронтом з європейськими зоозахисниками, котрі протестують проти кровопролитних виловів дельфінів у Японії заради продажу їх у розважальні заклади: дельфінарії, океанарії.


Примітка: європейська кампанія “Євросоюз вільний від дельфінаріїв” розпочалася 3 червня 2016 року у Бельгії, Франції, Німеччині, Швеції,Про форму, символізм та очікування від акції говорить режисер Рішка Палкіна:

“Бажання створити щось на дельфінну тематику виникло у мене через роздуми про життя дельфінів у неволі. Спочатку я написала пісню "Колискова дельфіну", у процесі створення якої дізнавалася нові для мене факти та особливості життя дельфінів. Наступним кроком стала ідея акції.

Мовчазна театралізована акція має привернути увагу перехожих своєю естетикою, незвичністю, і, при цьому — ненав'язливістю.


Перш за все в акції показаний тісний простір басейну, уособленням якого є тазик. Тісний простір — це тільки один з багатьох факторів, м'яко кажучи, незручності перебування дельфінів у дельфінаріях. Глядачі мають замислитися про це.”Організатори з оптимізмом дивляться у майбутнє, тому акція завершилася “хепі ендом” - актори, які роздавали листівки, закликали перехожих звільнити паперових дельфінів з дельфінаріїв та перенести їх у море. Акція завершилася звільненням паперових дельфінів, переміщенням людей з тазиків до моря, що символізувало гармонійну взаємодію людей та дельфінів, комфортну для обох біологічних видів.


Чому цю акцію підтримують? Говорить Ксена, співачка, власниця інтернет-порталу новин tut-ua.com, одного з інформаційних партнерів акції:

“Підтримую акцію через портал, оскільки мені не байдужа доля дельфінів! Редакція порталу намагається підтримувати усі зоозахисні акції України. Ми впевнені, що майбутнє за веганством... Дельфіни як і всі тварини мають право на життя та щастя”.


Всі зоозахисники сходяться в одному: дельфіни – не іграшки, не клоуни, не пігулки і не в'язні. Дельфіни – такі ж земляни як і ми з вами, і їхній дім – не у тісних хлорованих басейнах, а у морях і океанах. Говорить Міла Луцюк (адвокат прав тварин):

“Мету ставимо так: пробудити депутатів до законодавчих ініціатив у сфері захисту прав тварин та визнання їх державою. В першу чергу китоподібних.... День китоподібних та дельфінів - це день скорботи в Україні. Тут дельфіни, на жаль, не можуть бути захищеними законодавчо, навіть заборона на їх використання без дотримання умов - наявності морської води, не дозволяє врятувати їх від безосподарності власників та експлуататорів.”

Ця акція не буде одиночною, про майбутню діяльність на захист дельфінів (Рішка Палкіна):

“Акція — це разова подія, яка не може бути з точністю повторена кілька разів. Тим паче, коли мова йде про театралізовані акції. Планується робити низку театралізованих акцій зоозахисного спрямування. Можливо, і антидельфінарних, але вже за іншим сценарієм. Також є задум створити повноцінну театральну мініатюру, взявши за основу сценарій акції "Наш дім море". Тобто, зробити її сценічну версію".


Чим ви можете допомогти дельфінам?

“Найдефіцитнішим, як не дивно, у такій справі є людський ресурс, тобто завжди бракує відповідальних людей, які готові брати участь у подібних заходах.” Рішка Палкіна

“Розкажіть колу своїх друзів (і ворогів) про жорстокість дельфінарного бізнесу; підпишіть Декларацію прав дельфінів та китоподібних і дотримуйтеся її; добувайте інформацію яка компрометує бізнес на тваринах... Влаштовуйте онлайн чи офлайн флешмоби, пригодиться все.” Ніна Семчишин


Де можна більше дізнатися про дельфінів, декларацію їхніх прав, їхнє життя в дельфінаріях та розвінчання рекламних міфів про них:
delfinariy.info; СВЖ “Природа над усе”; tut-ua.com