Новини‎ > ‎

Європа без дельфінаріїв

опубліковано 23 лип. 2016 р., 12:49 Єфімов Сергій   [ оновлено 24 лип. 2016 р., 02:07 користувачем Рішка Палкіна ]

Європейська акція “ЄС без дельфінаріїв” розпочалася 3 червня 2016 року та має на меті закриття тих 30 дельфінаріїв, що все ще діють у країнах Євросоюзу.



Коментарі щодо європейської акції "ЄС без дельфінаріїв" та роль України в хибному попиті на розваги з дельфінами та "споглядалки" на дельфінів у штучних водоймах.


Європейська ініціатива "EU – DOLPHINARIUM FREE" - "ЄС без дельфінаріїв" - це спонукання європейських парламентарів та депутатів до закриття всіх в'язниць, де експлуатуються дельфіни та китоподібні. Європа - країни члени ЄС досі не виступили єдиною коаліцією за закриття усіх місць розваг з морськими тваринами та океанаріумів. Варто це вже зробити! Адже 30 дельфінаріїв у 14-ти країнах Європейського союзу утримують більше 300 осіб морських ссавців. В той же час велика маса європейців, що обізнані щодо поганих умов у таких закладах, підтримують Декларацію прав китоподібних та дельфінів і виступають єдиним фронтом проти такої експлуатації та порушення прав морських ссавців. Тому "ProWal" та "WDSF" (німецькі активісти Andreas Morlok і Jürgen Ortmüller) звернулися до європейських депутатів врегулювати законодавчо ініціативу закриття місць, що порушують права дельфінів та китоподібних.


Україна в свою чергу займає не останню роль у ланцюгу злочинних дій і стимулюванні контрабанди незаконно набутих особин морських ссавців.


    З України в Європу за фіктивними документами та підробними генетичними експертизами потрапляють морські в'язні, щоб оновлювати дельфінарії в Європі. В Україні досі не встановлено офіційну схему контролю за роботою підприємців, які у своїй діяльності використовують та експлуатують волелюбних істот, чим порушують і їх права і законодавчі регламенти щодо заборони використання таких тварин без належних умов утримання - морської води. Україна не веде обліку, ідентифікації, генетичної паспортизації тварин і тому не може гарантувати їм ні захист, ні безпеку, ні легальну торгівлю та безпечне транспортування. Саме це є перепоною для врегулювання питань нагляду та контролю за господарниками, що є власниками (сумнівними власниками!) тварин. Відсутність повноцінного моніторингу ситуації та виконавчих органів влади, які б мали у своїх повноваженнях врегулювання зоогосподарської діяльності з морськими тваринами, гальмує роботу і в Європі - це очевидно!
    Саме з цих причин ми проводимо акцію протесту з просвітницькою иетою та вимагаємо від українських депутатів законодавчо почати процес врегулювання питань експлуатації морських ссавців з орієнтуванням на повну реабілітацію живих істот та закриття всіх закладів, що займаються такою діяльністю у розважальнтх цілях.
У Великобританії всі дельфінарії були закриті після критики з боку борців за права тварин. Крім того, є запеклий опір планам щодо створення нових дельфінаріїв у ЄС, все це має політичний характер.
В кінці серпня 2015 року польський міністр екології Мацей Грабовський відкинув плани щодо будівництва дельфінарію в Польщі. "Я тільки хотів, щоб дельфіни знаходилися в їхньому природному середовищі. Кожен нещодавно збудований дельфінарій завдає шкоди дельфінам, які живуть у дикій природі, так як кількість тварин, народжених у неволі не відповідає потребам дельфінаріїв. Як міністр навколишнього середовища я не можу схвалити поневолення диких дельфінів".
Кіпр і Словенія повністю заборонили ввезення дельфінів.
Що скаже Україна? Ми говоримо НІ розвитку дельфіноманії і ТАК дотриманню вимог європейського регулювання з питань роботи підприємців, котрі у своїй діяльності передбачають утримання дельфінів - орієнтування їх на реабілітацію тварин та захист, поліпшення умов утримання. ТАК забороні експорту та імпорту цих тварин! ТАК декларуванню прав китоподібних та дельфінів на офіційному державному рівні! ТАК зміні системи цінностей у культурі - без поневолення дельфінів, без експлуатації, без дельфінаріїв, без розваг, без шоупрограм...
Ми ЗА права тварин!

Коментарі надала Mila Lutsjuk
за підтримки Supervegan Nina
з ініціативи IAB - Information and Analytical Bureau of Animal Advocates
Права тварин. Права Животных.
ЗА права китоподібних та дельфінів в Україні!
Онлайн протест в Європі проти експлуатації дельфінів та китоподібних: http://walschutzaktionen.de/2881311/2884653.html.

ProWal
Wal- und Delfinschutz-Forum - WDSF
Dolfinarium Free Europe
Andreas Morlok
Jürgen Ortmüller