Новини‎ > ‎

21 ПЛЕМ'Я ВЕГАНІВ АБО ВЕГАНСЬКІ СУБКУЛЬТУРИ

опубліковано 16 лип. 2013 р., 14:36 Єфімов Сергій   [ оновлено 17 лип. 2013 р., 02:10 ]

А ви знали, що існують веганські субкультури? Ми нарахували 21.
Vegan-культура, безумовно, є захоплюючим зібранням людей і перспектив. Замість того, щоб бути монолітними, вегани, як правило, розпадаються на менші племена, групи і фракції. Ось деякі з найбільш помітних племен, як їх бачить Морква-Клуб. Очевидно, що список не є остаточним або вичерпним і є багато перетинів між декількома групами. Нам було б цікаво почути, що ви про це думаєте? До якого племені ви відносите себе? Чи додали б свій варіант? Тоді дайте нам знати! 

1.  Вегани, які  люблять тварин.
Резюме: Все просто і зрозуміло. Люди є ваганами, головним чином, з любові та співчуття до тварин. Прагнуть бути послідовними в даній філософії.
Головна особливість: У них є власні тварини, більшість з яких (якщо не всіх) вони або врятували, або підібрали.
Кумири: Боб Баркер
Цитата: «Любителі тварин - це особлива порода людей, щедрих душею, повних співчуття, можливо, трохи схильних до сентиментальності, і з великими, як безхмарне небо, серцями».  Джон Гроган, «Марлі і я».
Харчові переваги: ​​Чітко виражених переваг немає,  але багато хто, як правило, вживають оброблену їжу, веганське м'ясо і менш здорові варіанти.

Коментар Морква-Клубу: Ймовірно, до цієї групи – любителів тварин –відноситься найбільший відсоток всіх веганів. Але цікаво буде дізнатися, що далеко не всі вегани поділяють подібну філософію.

2.  Вегани-гурмани.
Резюме: Також відомі як епікурейські вегани. Створення та пошук найкращих веганських страв – ця їх пристрасть більше походить на одержимість. Вегани-гурмани говорять про поїдання страв, як про релігійні переживання. І все ж не слід плутати їх з представниками загальної культури гурманів, для яких характерне набагато більш заклопотаний і тривожний умонастрій.
Головна особливість: Вони ведуть власний блог присвячений їжі і можуть з радістю посвятити Вас в найінтимніші подробиці приготування найдобірніших веганських страв будь-якого місцевого ресторану.
Кумири: Робін Робертсон, мабуть, є найбільш плідним автором найповнішої веганскої кулінарної книги з нині живих.
Цитата: «Відмінна їжа - це як хороший секс. Чим більше є, тим більше хочеться». Гаель Грін.
Харчові переваги: ​​Швидше за все, щось з меню веганських ресторанів, подібних місць нарешті розвелось вдосталь в великих містах - ​​чудово смачне, але і досить витратне.

Коментар Морква-Клубу: Обов'язково погоджуйтеся, якщо ці люди запросять Вас на вечірку або вечерю. Ви гарантовано добре проведете час з ними, незважаючи на те, що є маса приємних тем для розмови, крім їжі.

3. Вегани-гедоністи
Резюме: Вони ж вегани-сейтаністи або вегани у фритюрі. Серед них можна зустріти чимало питущих і, можливо, навіть курців (кхе-кхе!), що віддають перевагу насиченому задоволеннями життю перед більш довгим та здоровим. До речі, чи відомо Вам, що регулярно вживаючи алкоголь, Ви переживете  переконаних тверезників?
Головна особливість: Схильні знаходити відраду в філософізації, жуванні, інтоксикаціях, рок-тусовках та інших звабах життя.
Кумири: VeganDrinks! (Тут розвіюються всі дурні стереотипи про веганів як про пуританів).
Цитати ... тому що немає кращого для людини під сонцем, як їсти, пити і веселитися. - Екклесіаст, 8:15.
«Тверезість применшує, роз'єднує і каже "ні". Сп'яніння розширює, об'єднує і каже "так". Насправді, алкоголь – великий збудник функції ТАК в людині... На мить воно робить її єдиним з істиною. Не з простої збоченості люди прагнуть до нього».  Вільямс Джеймс
Харчові переваги: ​​Тофу з пивом, веганська смажена курка, цибуля кільцями, салат з капусти з великою кількістю спиртного.

Коментар Морква-Клубу: Дай Боже здоров'я дітям смаженого у фритюрі тофу-звіра! Алкоголь навіть веганський користі не приносить.

4. Утилітарні вегани.
Резюме: Також відомі як вегани-раціоналісти. Самими ревними, старанними і відданими активістами в боротьбі за права тварин, яких тільки можна зустріти, є утилітарні вегани. Практично всі життєві або персональні аспекти особистості цих людей прямо або опосередковано пов'язані з пропагандою веганства і прав тварин. Також присутня яскраво виражена тенденція надавати особливе значення раціональному і лінійному мисленню як способу домогтися змін по відношенню до тварин.
Головна особливість: Любов до філософа Пітера Сінгера і до пізнання речей на практиці. Наприклад, багато хто з них самі стерилізували або кастрували себе.
Кумири: Їм цілком міг би стати Пітер Сінгер, але по факту це курка. Утилітарні вегани люблять доводити, що саме кури повинні займати центральне місце в веганскої пропаганді, адже вони лідирують у списку вбитих людьми наземних тварин, і вирощуються в болісних умовах.
Цитата: «Всі аргументи в доведенні переваги людини розпадаються на друзки через один незаперечний факт: у стражданні ми з тваринами рівні». Пітер Сінгер
Питання не в тому «Чи можуть вони мислити?» або «Чи можуть вони розмовляти?», а в тому «Чи можуть вони страждати?» - Джеремі Бентам
Харчові переваги: ​​У кого є час на харчові переваги, коли тварини помирають?

Коментар Морква-Клубу: Респект таким молодцям! Незважаючи на те, що іноді в їх суспільстві мимоволі відчуваєш незручність і почуття провини за те, що так мало у своєму житті робиш для тварин.

5. Вегани-прихильники супер-харчування
Резюме: По суті, це вегани, які прагнуть, зберігаючи добре самопочуття, дожити до 90 або до 100 років, за допомогою оптимально здорового спосібу життя. Швидше за все, для багатьох це є центральним організуючим життєвим аспектом.
Головна особливість: Вони настільки обізнаються у всьому, що стосується харчування, що легко розкажуть вам купу переваг вживання в їжу кіноа, не загубивши жодної дрібниці.
Кумир: Джон Роббінс
Цитата: «Величезна радість для нас полягає в тому, що ми можемо зайнятися своїм тілом, повернути втрачене здоров'я і знов знайти гармонію. Ми можемо взяти в свої руки те, чим і як ми харчуємося. Ми здатні омолодити себе, відновити свої ресурси і зцілити свої внутрішні рани, долучивши до більш наповненого життя прекрасну людину, якою може бути кожен з нас». Джон Роббінс
Харчові переваги: ​​Як правило, це деякі різновиди капусти, лляне насіння, брокколі, насіння Чіа, смузі з пророщеної пшениці.

Коментар Морква-Клубу: Ми любимо цих людей за воістину ангельську наполегливість, з якою вони переконують інших у необхідності краще харчуватися, приймати харчові добавки, робити фізичні вправи та інші корисні речі. Але ви ж і самі прекрасно розумієте, що всі ми рано чи пізно помремо. Адже так?
«Люди, надмірно заклопотані здоровим харчуванням одного разу відчують себе нерозумно, лежачи в лікарні і вмираючи від нічого». Редді Фокс
І ще:
«Коли мені було 88 років, я повністю відмовився від м'яса і перейшов на рослинну дієту після легкого нападу. Протягом наступних кількох місяців я не тільки втратив 50 фунтів, але також відчув, як помітно зміцніли мої ноги і збільшилася витривалість. Зараз, у свої 93, я продовжую ту ж рослинну дієту і я до сих пір не їм ні м'яса, ні молочних продуктів. Я плаваю, гуляю або катаюся на каное кожен день і відчуваю себе краще, ніж будь-коли до того, як у мене почалися проблеми з серцем». Доктор Бенджамін Спок

6. Духовні і релігійні вегани
Резюме: До цієї різноманітної і універсальної категорії відносяться ті, для кого веганство має більш глибокий зміст, що включає відповіді на головні питання і справжню мету нашого існування на цій планеті.
Головна особливість: Вони часто посилаються на авторитетні для них джерела для підтримки своєї системи переконань, такі як: біблійна книга Буття, давні релігійні тексти (індуїзму, джайнізму, буддизму) або на певних релігійних лідерів.
Кумири: Будда, Олена Уайт (адвентисти сьомого дня), Найвищий Майстер Чінг Хай, Бен Аммі Бен-Ісраель, Джордж Малкмус (дієта Алілуя), А. Ч. Бхактиведанта Свамі Прабхупада (кришнаїти), Вілл Таттл («Дієта для миру в усьому світі»).
Цитати:
«І сказав Бог: Ось, Я дав вам всяку траву, що сіє насіння, яка є на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід дерева, що воно розсіває насіння, – вам  це буде в їжу» - Біблія, Буття 1:29.
«Щоб не вселяти жах живим істотам, нехай учень утримується від м'ясної їжі». Будда
Харчові переваги: ​​Чітка перевага фруктів, овочів та зернових замість обробленої їжі і напівфабрикатів.

Коментар Морква-Клубу: Не зовсім наш формат. Виразно захоплюючей коло людей, гідних того, щоб про них було знято документальний фільм, для яких веганство/вегетаріанство тісно пов'язане з духовним розвитком.

7. DIY (Do-It-Yourself) вегани
Резюме: Вони ж панк-рок-вегани. Як правило, ці люди мають творчу роботу, вони анти-капіталісти і надзвичайно винахідливі – загальна картинка цих якостей разом узятих виглядає досить круто, але в той же час може трохи  дратувати.
Головна особливість: Часто це відомі у своїх колах вегани, що володіють всіма можливими унікальними навичками та інтересами.
Кумир: У книзі Сари Крамер «How It All Vegan» є чудовий розділ, присвячений створенню своїми руками безлічі побутових речей та засобів особистої гігієни. У панк-DIY-рокерських колах великий вплив зробила група «Propagandhi». 
Цитата: «Вся панк-етика пронизана ідеєю DIY («зроби сам»), і я завжди сприймав її буквально, особливо в дитинстві. Коли говорили, що кожен може це зробити, я знав, що зможу і я ». Майкл Страйп
Харчові переваги: ​​Експромтом з підручних матеріалів!

Коментар Морква-Клубу: Здорово, що DIY-етика продовжує поширюватися і надихати людей створювати своє життя самим замість того, щоб чекати з моря погоди.

8. VegNews-Вегани
Резюме: Вегани-споживачі, переважно жіночої статі, що мають високий рівень доходу, які підтримують веганські продукти і вирішення питань, пов'язаних з тваринами, задопомогою своїх гаманців. 
Головна особливість: Ранні послідовники і прихильники нових веганських продуктів і бізнесу, що є найважливішою ланкою у розвитку веганскої комерції.
Кумири: Вег Новини
Цитата: Голосуйте за допомогою ваших доларів.
Харчові переваги: ​​Дуже смачні.
Коментар Морква-Клубу: Ми вважаємо, що дана група в значній мірі сприяє розвитку веганскої культури і її не варто ігнорувати, як багато хто це робить. Скільки підприємств, благодійних організацій або продуктів підтримують ці люди? Веганська комерція, безперечно, має право на існування, оскільки завдяки їй веганство стає доступнішим для великих груп людей. Крім того, вона дає робочі місця і процвітання.

9. Вегани-анти-капіталісти
Резюме: Також відомі як вегани-кореші. Ті, хто поділяють безпосередньо веганську філософію і по суті переводять її в ліве крило – прогресивних чи соціалістичних політичних поглядів.
Головна особливість: Не дуже прихильні до людей, які не поділяють їхніх політичних поглядів, навіть якщо ті теж є веганами. Деякі з них шанують Майкла Мура,  незважаючи на те, що він не тільки не веган, але й не дуже-то шанує тварин. Пояснюється це тим, що в очах деяких людей політичні погляди є більш пріоритетними, ніж ставлення до тварин. Несправедливо, якщо чесно. Пропоную виступити проти Мура.
Кумир: Стів Бест, який є професором Техаського університету в Ель-Пасо.
Цитата: «Глобальна капіталістична світова система неминуче впроявляє руйнівну дію на людей, тварин, природу. Це неприйнятно, і зараз ми змушені платити по рахункам за три століття індустріалізації. Її не вийде гуманізувати, цивілізувати або зробити екологічно безпечною, швидше, її необхідно подолати за допомогою революції на всіх рівнях – на економічному, політичному, правовому, культурному, технологічному, моральному і концептуальному». Стів Бест
Харчові переваги: ​​Будь-яка веганська їжа, до тих пір, поки до неї не мають отошенія капіталісти.

Коментар Морква-Клубу: Ми вважаємо, що веганство не є політичною ідеологією. В ідеалі, вегани можуть бути прихильниками різних точок зору і філософій соціально-політичного спектру. Це як великий намет, в якому кожному будуть раді і ні в якому разі не будуть зневажливо ставитися до товаришів-веганів через політичні розбіжності. Адже в основі веганства є основна складова миру та ненасилля. Хіба так важко жити дружно?

10. Супер-фітнес вегани
Резюме: Коли Ви перебуваєте в товаристві цих людей, Ваш внутрішній голос щомиті кричить: «Втягни живіт!», «Не сутулься!»
Головна особливість: Ці люди виглядають воістину карколомно. І дідько з тим, що вони нерідко змушують тебе відчувати себе жирним і ледачим, навіть якщо це не так. Адже фітнес-вегани – наші  головні піарники, на яких ми можемо посилатися щоразу, коли черговий «розумник» стане нам розповідати про те, що неможливо прекрасно виглядати і мати відмінне самопочуття, не використовуючи тваринних білків.
Кумири: Брендан Бразил, Мак Данциг, Скотт Джурек, Роберт Чик, Кеннет Вільямс, Рут Хайдріх
Цитати:
«Немає жодних сумнівів у тому, що поєднання веганскої знежиреної дієти і щоденних енергійних вправ – це ключ до блискучого і міцного здоров’я. Саме веганська дієта дає мені сили для тріатлону, марафонів і 50-60 забігів на рік!» Рут Хайдріх, доктор наук, Ironman-тріатлонгістка.
«Рух – це чудові ліки, що впливають на фізичний, емоційний і психічний стан людини». Керол Уелч
Харчові переваги: ​​Занадто багато дієт. Якщо цікаво, рекомендуємо почитати «Процвітай» Брендана Бразьє або «Веган-бодібілдинг та фітнес» Роберта Чіка.

Коментар Морква-Клубу: Виразно зростаючий сегмент веганскої популяції, що включає безліч молодих і пристрасних ентузіастів, які прагнуть довести, що вегани не ликом шиті.
11. Вегани-феміністи
Резюме: Вони ж екофеміністи. Екофемінізм є соціальним рухом, який розглядає пригнічення жінок і пригнічення природи, як явища взаємопов'язані.
Головна особливість: Явно не прихильники капіталізму. Основний вплив проглядається в наукових колах.
Кумири: Керол Адамс, Марті Кхілі, Емі Бриз Харпер
Цитата: «Тварини існують у світі зі своїх власних причин. Вони не були створені для людей так само, як чорні люди не були створені для білих, або чоловіки для жінок». Еліс Уокер
Харчові переваги: ​​Ймовірно, щось з городу або з кооперативу.
Коментар Морква-Клубу: Кожен має право на свою позицію, якою б вона не здавалась дивною для іншої частини суспільства. Можливо вона дивна бо дискусій на подібні тематики в пост радянських країнах замовчуються і жінки страждають і сало з горілкою...

12. sXe-вегани 
Резюме: Рух Straight edge (англ. «чітка грань») відноситься до субкультури хардкор-панку і виникло воно як реакція на сексуальну революцію, гедонізм і нестриманість, які були притаманні панк-року. У загальних рисах straight edge – філософія чистоти і тверезості: вона має на увазі утримання від вживання алкоголю, тютюну та наркотиків. Для деяких також це означає відмову від безладних статевих зв'язків, веганство або вегетаріанство і відмова від кофеїну і лікарських препаратів. Цей термін був придуманий в 1980-х хардкор-панк групою Minor Threat в їхній пісні «Straight edge».
Головна особливість: Захоплююча музичне та квазі-соціальний рух, символом якого є намальовані на руках хрести (Х), представники якого проявляють серйозність і велику любов до татуювань, чорного одягу та немелодійної музики.
Кумири: Earth Crisis, Trial, Minor Threat.
Цитата: sXe до кінця своїх днів.
Харчові переваги: ​​Можливо, їм до душі домашнє меню і його більш важкі варіанти, включаючи тофу і сейтан.

Коментар Морква-Клубу: Деякі активісти руху за права тварин виникли завдяки Straight edge панк-хардкор сцені 1990 х. Величезна повага їх пристрасті і натхненню.

13. Вегани-сироїди
Резюме: Дієта цих хлопців поєднує в собі веганство і сироїдіння. Вона виключає будь-які продукти тваринного походження і будь-яку їжу, приготовлену при температурі вище 42. Включає вона сирі овочі та фрукти, горіхи і горіхові пасти, пророщені зерна і бобові, рослинні масла, морські овочі, трави і свіжі соки.
Головна особливість: Заклопотаність або ідеальним здоров'ям, або харчуванням ідеально відповідними для тіла продуктами.
Кумир: Вуді Харрельсон, доктор Дуглас Грехем, Ані Phyo
Цитата: «Природа - найкращий лікар» Гіппократ
Харчові переваги: ​​не гарячі

Коментар Морква-Клубу: Є маса прекрасних сироїдних страв. Чи харчуватися так весь час? Кожен обирає сам.

14. Бенкетуючі вегани(Веган спільноти)
Резюме: Вони ж комунітарні вегани. Ті, хто розглядають зібране разом, обличчям до обличчя співтовариство як ключовий будівельний блок, що допомагає створити більш життєздатну і життєстверджуючу веганську культуру.
Головна особливість: Як правило, їхні друзі, яких вони пізнають в реальному житті, зовсім іншим чином виглядають на сторінці в соцмережах.
Кумири: Herbivore Clothing Company, Vegannogi.com
Цитата: "Індивід не може стати людиною сам по собі. Самобутність проявляється тільки в процесі спілкування з іншим самобутнім об'єктом. Наодинці я поринаю в похмуру ізоляцію, я можу проявити себе тільки в спілкуванні з іншими». Карл Джасперс
Харчові переваги: ​​Бенкет у складчину

Коментар Морква-Клубу: Чому так мало прекрасних веганських спільнот? Здається, це велика проблема. «Морква-клуб» – вельми чудовий приклад для наслідування.

15. Вільні вегани (лібертаріанці)
Резюме: Ті, хто бачать в особі уряду найбільшого експлуататора, що фінансує і потурає жорстокому поводженню з тваринами на цій планеті за допомогою сільськогосподарських субсидій та інвестування мільярдів в проведення дослідів на тваринах і знищення дикої природи.
Головна особливість: Фундаментальна недовіра до великого централізованого федерального уряду. Виступають за зменшення ролі уряду в нашому житті, особливо у всьому, що стосується сприяння та субсидування масового споживання і дослідів над тваринами.
Кумир: у Джона Маккея з Whole Foods є непогані ідеї про свідомий капіталізм.
Цитата: «Уряд не вирішує проблеми, він їх субсидує». Рональд Рейган
«Однією з найбільших помилок цього світу є надія на те, що все зло у світі можна викорінити за допомогою законодавства». Томас Рід
Харчові переваги: ​​Їжте уряд!
Коментар Морква-Клубу: На жаль, лише невелика жменька веганів дотримується даної філософії, але її ми підтримуємо!
 
16. Фрігани
Резюме: вони ж Мівіна-вегани, бідні вегани, вегани на вільному вигулі, «дайвери» сміттєвих кошиків. Ті, хто знаходять джерела продуктів харчування самими різними способами, які не обов'язково передбачають фінансові операції. Багато фріганів не проти покуштувати продуктів тваринного походження, оскільки фінансово вони не сприяють стражданням тварин, не створюючи більший попит на продукти тваринного походження.
Головна особливість: Або бідні, або економні, чи політичні противники споживацтва та нераціонального споживацького способу життя.
Кумири: Freegan.info
Цитата:
«На мій погляд, «фріганізм» відноситься до системи ідеалів, пов'язаних з впливом наших дій (особливо, споживання) на Землю і її населення. Реалізація найбільш ефективного використання ресурсів є важливим аспектом способу життя фрігана. Фріганізм практикується за рахунок копання в сміттєвих контейнерах (таким чином, уникаючи розходування ресурсів), волонтерської громадської роботи (обмін такими людськими ресурсами, як час або навички) і пошуку способів обмежити споживацтво і матеріалізм (у власному житті та житті оточуючих)». FunkyFreeganJournal
Харчові переваги: ​​А що є? Та й взагалі, чи може називатися веганом той, хто їсть сир чи м'ясо, знайдене в сміттєвому баку?

 Коментар Морква-Клубу: Сподіваємося, це не найбільш швидкозростаюча веганська субкультура, хоча в нинішніх економічних умовах, здається, досить багато людей виявляються змушені добувати собі їжу не найбільш ідеальним способом. І все ж, такі речі, як копання в сміттєвих баках, може принести масу радості.

17. Вегани-бейктівісти (англ. «bake» - випічка)
Резюме: Бейктівізм – чудовий і відносно новий вид активізму в веганських пропагандистських колах, який представляє з себе більш добрий і м'який спосіб зміни світу на краще.
Головна особливість: Вони беруть участь у заходах  Всесвітнього ярмарку веганскої випічки.
Кумири: Всесвітній ярмарок веганскої випічки
Цитата: «О, ви маєте на увазі бейктівізм? Я недавно придумав це слово. Думаю, що активізм – це не те, що ви вирішили робити, а те, як це впливає на людей. Тобто, якщо хтось говорить: «Я хочу стати активістом! Я буду стояти на розі вулиці і проповідувати веганство!» І вони роблять це, та ось тільки ніхто не слухає їх і не стають ваганами, хіба це активізм? З іншого боку, якщо є якась дівчина, яка любить тварин і вирішує готувати веганські смаколики, і люди, покуштувавши її кекси, думають: «Клас! Тепер і я хочу стати веганом!» Очевидно, що друге ефективніше. Незважаючи на те, що люди не сприймають це як активізм». Іса Чандра Московіц
Харчові переваги: ​​веганська випічка

Коментар Морква-Клубу: Ідея проста, але блискуча і далекоглядна. Іншим би пропагандистам такий же імпульс і ентузіазм, як у цих.

18. Хороші вегани
Резюме: Вегани, що не засуджують ідею вседозволеності. Вони схильні до морального релятивізму і вважають, що засудження ближніх за їх дії незалежно від того, наскільки вони жорстокі по відношенню до тварин, в кінцевому рахунку невірно і шкідливо.
Головна особливість: Добре бути веганом і все таке, але лише в тому випадку, якщо ти не засуджуєш інших за їх ставлення до тварин.
Кумири: Подібні думки нерідко можна почути в деяких політично прогресивних колах, а також на захист «традиційної» практики жорстокого ставлення до тварин.
Цитата: «Веганство – це просто мій вибір. Ми повинні поважати вибір кожного, яким би він не був до тих пір, поки він не впливає на нас».
Харчові переваги: ​​А хто його знає ...

Коментар Морква-Клубу: На наш погляд, подібне мислення дещо приголомшує, тому що засуджувати людей за те, що вони засуджують, це насправді і є осуд. Ідея зрозуміла? Ми переконані, що під філософією, яка засуджує осуд жорстокості, на ділі криються лінь і моральне боягузтво.

19. Вегани-тролі
Резюме: Вони ж биті вегани, або вегани-сволота. Нечисленне, але гучне плем'я, яке знаходить величезну відраду в нападках на товаришів-веганів або захисників прав тварин, причому головним чином в Інтернеті, а не обличчям до обличчя, тому що більшість з них боягузи. Також ці люди частенько люблять самостверджуватися в мережі, використовуючи своє веганство в якості моральної переваги над м’ясоїдами, внаслідок чого в очах громадськості всі вегани в цілому починають виглядати, як купка самовпевнених недоумків.
Головна особливість: Цим людям більше радості доставляє нападати на інших, ніж намагатися самим здійснювати корисні для тварин і планети дії.
Кумир: Можна створити публічний чорний список подібних людей.
Цитата: «Як веган-аболіціоніст і науковий співробітник, як один індивідуум, я вже зробив набагато більше, ніж Vegan Outreach коли-небудь зможуть зробити. Нам не потрібні ці великі організації, які виживають за рахунок того, що труться пліч-о-пліч з узаконеними експлуататорами і за рахунок розмитої етики для забезпечення пожертвувань ... ми можемо здійснювати зміни кожен окремо, відмовляючись підтримувати експлуатацію та переставши закривати очі на це». Корі Лі Рен, Virginia Tech, 29 липня 2011 року (станом на 29 липня 2011 Vegan Outreach вдалося поширити 8,8 млн листівок серед студентів).
Харчові переваги: ​​Веган і троль здаються оксимороном з гастрономічної точки зору.

Коментар Морква-Клубу: Будь ласка, йдіть геть. Ці люди приносять більше шкоди, ніж користі.
 
20. Голлівудські «вегани»
Резюме: Чи не вегани. Зазвичай це зірки або інші відомі люди, які експериментують з веганством протягом короткого часу і неминуче кидають цю затію. Більшість цих людей сприймають веганство як модний тренд, який може вигідно підкреслити створюваний ними образ. Багато хто з них просто легковажний.
Головна особливість: Егоцентричний актор. Розлади харчової поведінки. Виснаження.
Кумири: Джинніфер Гудвін, Дрю Беррімор
Цитата: Я був веганом певний час, але зараз я їм всі види м’яса. Я духовно виріс і тепер я більш зрілий, ніж тоді.
Харчові переваги: ​​М'ясо

Коментар Морква-Клубу: Дуже шкода, що ми живемо в культурі, настільки одержимій знаменитостями. Знаменитості та веганство – це палиця з двома кінцями.

21. Вегани-захисники довкілля або Еко-вегани.
Резюме: Основний акцент в проведених акціях та діяльності роблять на Концентрації Операцій Годування Тварин (КОГТ), бо переконані, що саме це найбільше впливає на зміну клімату, забруднення води, повітря і грунту, тому промислове тваринництво повинне бути зупинене або суворо регульоване. Еко-вегани вважають, що тваринництво в промислових масштабах робить найбільший внесок у страждання тварин та жорстоке до них ставлення. Вегани-захисники довкілля люблять тварин і прагнуть зупинити ці зловживання. Вони також люблять світ і Землю, якою вона колись була, і сподіваються, буде знову, якщо люди змінять своє харчуванняна на користь рослинної дієти.
Девіз: Врятувати тварин — врятувати планету.
Улюблені фільми: Зелена Красуня, Go Further, No impact man
Харчові переваги: продукти місцевого виробництва (до 160 км), які упаковують виключно у власні торби чи торби, що розкладаються, або у паперові.

Коментар Морква-Клубу: Все на планеті взаємопов'язане. Варто над цим поміркувати і спробувати поековеганізувати ;)